Online rezervace E-shop

Letní sochařský park na zámku Bechyně


30Kvě, 2022

Současná socha a mezinárodní umělci v zámeckém parku panství Bechyně, tak zní podtitul letošního ročníku sochařského parku na zámku Bechyně, který bude zahájen 5. června a potrvá do konce září.


Výstava představí mezinárodně uznávané umělce a umělkyně v oblasti současného sochařství, plastiky a instalace. Ve spolupráci s přední berlínskou galerií König a historičkou umění a galeristkou Lucií Drdovou byla vybrána kolekce uměleckých děl od etablovaných umělců, kteří patří do galerijní sbírky. Vznikla koncepce aktuální podoby zámeckého parku, která představí úspěšnou dvojici Elmgreen & Dragset, jež aktuálně připravila ambiciózní výstavu v milánské Fondazione Prada, mexického umělce Bosca Sodiho, jehož souborná výstava maleb a soch je součástí benátského bienále, či Rakušana Erwina Wurma.

OTEVÍRACÍ DOBA PARKU:
Červen a září, čtvrtek až neděle 9.30 –16.30
Červenec a srpen, úterý až neděle 9.30 –16.30

Vystavená umělecká díla jsou určena také k prodeji.

Další podrobnosti o výstavě a o jednotlivých umělcích si můžete přečíst v tiskové zprávě. 

Další novinky

 • 04Kvě, 2023
  2. místo golfového hřiště Bechyně

  Je načase začít ladit formu na letní sezonu. A nejlépe to půjde na golfovém hřišti Bechyně.

 • 04Kvě, 2023
  Golfová novinka

  Golfová se sezona je již v plném proudu.

 • 06Bře, 2023
  Romantika v hotelu Panská

  Valentýn, MDŽ, 1.máj… anebo zkrátka jakýkoliv jiný den v roce? Lásku své druhé polovičce přece můžete vyznat kdykoli. A proč to tedy rovnou neudělat stylově a s trochou odpočinku na krásném místě přímo v srdci Jižních Čech?