Online rezervace Dárkové poukazy

Last minute v srdci jižních Čech


01Červ, 2018

Borůvky všude okolo a tak je nejvyšší čas na výlety do lesů. Jako letní dárek přidáváme o 10 % nižší cenu prázdninových pobytů a recept na báječný borůvkový koláč.


Last minute cena platí pro týdenní pobyty v Černické hájence a prázdninové pobyty na více než 2 noci v hotelu Panská a v penzionu Golf uskutečněné přes naše recepce.


Telefon penzion Golf: 777 213 474
Telefon hotel Panská: 734 448 388


A nyní již recept na slíbený BORŮVKOVÝ KOLÁČ:

2 hrnky hladké mouky

½ lžičky jedlé sody

2 lžičky kypříku (prášek do pečiva)

200 g másla změklého

1 hrnek třtinového cukru

3 vejce

1 hrnek mléka

1 hrnek borůvek

Citronová kůra z jednoho citronu

Třtinový cukr a mletá skořice na posypání


Předehřejte si troubu na 175°. Pekáček o rozměrech 23 x 35 cm vyložte pečicím papírem. Vždy ho trošku navlhčím, lépe pak v pekáčku drží. Vyšlehejte máslo s cukrem, chvilku to trvá, zesvětlá a nabyde na objemu. Postupně a pomalu do směsi zašlehejte vejce. Tady není kam spěchat a trpělivost se vyplatí.


V misce smíchejte prosátou mouku, kypřík a jedlou sodu a pomalu, střídavě s mlékem vmíchejte do másla s cukrem a vejci. Přidejte citronovou kůru. Vznikne poměrně husté těsto. Lehce vmíchejte borůvky. Nerovný povrch těsta se při pečení srovná. Těsto navrch posypte třtinovým cukrem a skořicí. Skořice provoní váš domov a třtinový cukr vytvoří na povrchu koláče báječnou křupku. Se zakysanou smetanou chutná nejlépe.

Další novinky

 • 06Čer, 2021
  Jamkové mistrovství odehráno

  V sobotu 6. června 2021 se na bechyňském golfovém hřišti odehrálo tradiční jamkové mistrovství.

 • 22Kvě, 2021
  Ubytovací zařízení se otevírají pro hosty

  Po zhruba půl roce můžeme opět přivítat hosty.

 • 20Dub, 2021
  Bezpečný golf

  Již je to více než rok co se nám otočil život vzhůru nohama. Minulý rok jsme si užili fajn golfové léto, ale letošní jaro je opět v rytmu protiepidemických opatření.