Online rezervace Dárkové poukazy

Last minute v srdci jižních Čech


01Červ, 2018

Borůvky všude okolo a tak je nejvyšší čas na výlety do lesů. Jako letní dárek přidáváme o 10 % nižší cenu prázdninových pobytů a recept na báječný borůvkový koláč.


Last minute cena platí pro týdenní pobyty v Černické hájence a prázdninové pobyty na více než 2 noci v hotelu Panská a v penzionu Golf uskutečněné přes naše recepce.


Telefon penzion Golf: 777 213 474
Telefon hotel Panská: 734 448 388


A nyní již recept na slíbený BORŮVKOVÝ KOLÁČ:

2 hrnky hladké mouky

½ lžičky jedlé sody

2 lžičky kypříku (prášek do pečiva)

200 g másla změklého

1 hrnek třtinového cukru

3 vejce

1 hrnek mléka

1 hrnek borůvek

Citronová kůra z jednoho citronu

Třtinový cukr a mletá skořice na posypání


Předehřejte si troubu na 175°. Pekáček o rozměrech 23 x 35 cm vyložte pečicím papírem. Vždy ho trošku navlhčím, lépe pak v pekáčku drží. Vyšlehejte máslo s cukrem, chvilku to trvá, zesvětlá a nabyde na objemu. Postupně a pomalu do směsi zašlehejte vejce. Tady není kam spěchat a trpělivost se vyplatí.


V misce smíchejte prosátou mouku, kypřík a jedlou sodu a pomalu, střídavě s mlékem vmíchejte do másla s cukrem a vejci. Přidejte citronovou kůru. Vznikne poměrně husté těsto. Lehce vmíchejte borůvky. Nerovný povrch těsta se při pečení srovná. Těsto navrch posypte třtinovým cukrem a skořicí. Skořice provoní váš domov a třtinový cukr vytvoří na povrchu koláče báječnou křupku. Se zakysanou smetanou chutná nejlépe.

Další novinky

 • 02Srp, 2020
  Jako z pohádky - svatební šaty i zámek

  Vaše svatba může být jako z pohádky. Inspirujte se fotografiemi pro Svatební katalog, které byly nafoceny na zámku Bechyně.

 • 30Červ, 2020
  Koncert kapely Red Herring

  Zveme vás v sobotu 1. 8. na koncert skvělé nizozemské kapely na náměstí T. G. M. v Bechyni. Užijete si energický bluegrass s virtuózními sóly a vynikajícími tříhlasými harmoniemi.

 • 13Červ, 2020
  Penzion Černická obora v novém

  Bistro Golf, recepce i další prostory jsou zcela v novém stylu. Věříme, že se tu budete cítit dobře.