Online rezervace Dárkové poukazy

Tip na výlet: Bechyně


21Kvě, 2018

V Čechách je spoustu výjimečných míst, nicméně lázeňské město Bechyně v sobě koncentruje velké množství zajímavostí - od kulturně-historických památek až technické či přírodní. V létě může výletník či turista navštívit i celou řadu koncertů nebo výstav.


Kdo přijede do Bechyně, měl by zcela jistě navštívit dvě hlavní památky - bechyňský zámek a klášter. Prohlídkové trasy organizuje místní turistické informační centrum na bechyňském náměstí. Na našich webových stránkách naleznete otevírací dobu zámku a termíny prohlídek.

Další z dominant, kterou naleznete téměř na každé fotografii Bechyně je železobetonový most přezdívaný, pro svou výjimečnou obloukovou konstrukci "Duha". Vybudován byl především proto, aby dovedl přes hluboké údolí řeky Lužnice do Bechyně železnici vyprojektovanou tehdejším českým vynálezcem Františkem Křižíkem. Okolo tohoto unikátu vede i procházková trasa "Přes dva mosty", kterou klidným tempem zvládnete za 3 hodinky, obejdete pak zámek ze všech stran a pak si dáte skvělý oběd v některé z příjemných restaurací na náměstí.

Navštivte též městské a hasičské muzeum nebo muzeum turistiky, které naleznete v budově bývalé židovské synagogy taktéž v centru města. Pokud budete mít po pár dnech město prozkoumané, můžete se vydat do jeho bezprostředního okolí - zřícenina hradu Dobronice, pro milovníky historie, další unikátní most ve Stádlci, zoologické zahrady, místní minipivovary a mnoho dalšího.

O kulturních akcích, které nás v létě čekají a které si pro vás připravilo Kulturní středisko si povíme v některé z příštích novinek.

Další novinky

 • 06Čer, 2021
  Jamkové mistrovství odehráno

  V sobotu 6. června 2021 se na bechyňském golfovém hřišti odehrálo tradiční jamkové mistrovství.

 • 22Kvě, 2021
  Ubytovací zařízení se otevírají pro hosty

  Po zhruba půl roce můžeme opět přivítat hosty.

 • 20Dub, 2021
  Bezpečný golf

  Již je to více než rok co se nám otočil život vzhůru nohama. Minulý rok jsme si užili fajn golfové léto, ale letošní jaro je opět v rytmu protiepidemických opatření.