Online rezervace E-shop

Výstavní prostor


Výstavní program Galerie na zámku Bechyně

Trvání výstavy: 5. Červen do 30. Září 2022.
Otevírací doba Galerie: 10:00 - 16:00 hodin.
Červen: čtvrtek - neděle: 
Červenec a Srpen: úterý - neděle
Září: čtvrtek - neděle

Vstupné:
Plné: 100 Kč
Snížené: 80 Kč
Děti do 6 let zdarma.


Letošní sezóna v prostorách zámecké sýpky představuje různorodý výstavní program. V přízemí budovy došlo k rekonstrukci stávající expozice a aktuálně se zde vystavuje výběr děl umělců patřících do sbírky fondu Artefin. 

Artefin je fond kvalifikovaných investorů, který se jako jediný v České republice zaměřuje převážně na nákup a prodej špičkových děl současného českého i zahraničního umění. Mezi zastoupené umělce patří ze střední a starší generace současné české scény: Argišt Alaverdyan (*1991), Krištof Kintera (*1973), Stanislav Kolíbal (*1925), Jiří Matějů (*1980), Pavla Sceranková (*1980), Jiří Sopko (*1942) nebo Monika Žáková (*1987). Výjimečným jménem z mezinárodního prostředí je polský malíř Wilhelm Sasnal (*1972). 

První poschodí je nadále věnováno odkazu sochaře a malíře Vladimíra Preclíka (1929 – 2008). Pro letošní rok se původní skladba expozice proměnila a akcentuje objektovou polohu Preclíkovy tvorby včetně mobilů. Další soubor děl, resp. bust představitelů české avantgardy se nachází v nejvyšším patře v podkroví budovy.

V druhém patře objektu zámecké sýpky je umístěna výstava k historii bechyňské keramické školy. Objekty ze školního depozitáře dokumentují historii od založení školy (1884) do konce 40. let 20. století. Připomenuty jsou všechny tři původní obory školy – hrnčířství, kamnářství a keramická malba. Vystavené artefakty jsou dílem žáků školy i jejich učitelů a dokládají význam školy pro vznik keramického průmyslu v Bechyni.

Tiskovou zprávu si můžete stahnout zde